ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΗΘΟΠΟΙΟΥ ΑΝΤΙΝΟΟΥ ΑΛΜΠΑΝΗ ΣΤΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

Σήμερα Τρίτη, 16/05/2023, επισκέφτηκε το σχολείο μας ο ιδιαίτερα ταλαντούχος και καταξιωμένος ηθοποιός Αντίνοος Αλμπάνης, καλεσμένος του εκπαιδευτικού μας, κοινωνιολόγου, Θανάση Στραβοσκούφη, στο πλαίσιο της προετοιμασίας της θεατρικής παράστασης “Γκόλφω for ever”. Αρχικά, συνομίλησε με όλους τους εκπαιδευόμενους του σχολείου και ακολούθως έμεινε για πολλή ώρα με την μέλη της θεατρικής ομάδας, μιλώντας μαζί τους, με αξιοσημείωτη προσήνεια και περισσή διάθεση, για την παράσταση, την υποκριτική, τη ζωή και  πολλά άλλα. Θαυμάσια εμπειρία για όλους. Το σχολείο ευχαριστεί θερμά τόσο τον ηθοποιό για την τιμή όσο και τον εκπαιδευτικό, σκηνοθέτη και εμψυχωτή της παράστασης Θανάση Στραβοσκούφη για την ιδέα και την οργάνωση της επίσκεψης.